AKTUALITYZabloudili jste?
Pokud hledáte PROGRAM KE ZKOUŠKÁM NA ZBROJNÍ PRŮKAZ klikněte zde


(12.9.2017)
Rok se s rokem sešel a máme tu novou úpravu zákona a tím i Testových otázek. Původně jsem je chtěl jen zapracovat do programu, ale nakonec jsem této změny využil k dost rozsáhlým úpravám kódu. Někteří uživatelé mi totiž odstranění možnosti se otestovat dost vyčítali. Nakonec jsem se tedy donutil k nově pojaté simulaci 'papírových testů', ovšem s využitím možností počítače - místo tužky myš, hlídání času a vyhodnocení vašich odpovědí podle zvolené skupiny (skupin). Doufám, že se nové Testy ZP Lite+ (v. 5.0.1) budou líbit a prominou mi zdržení.

(6.9.2016)
Vyzkoušejte si novou verzi programu Testy ZP Lite (v.5.0.0) Je svým způsobem převratná, protože v ní už nenajdete autonomní režim 'Zkoušení', který byl dlouhá léta vlastně uživateli nejoceňovanější částí programu. Ta začala totiž být nadbytečná ve chvíli, kdy komisaři začali zkoušet podle 'jednotných testů', tedy kdy žadatel může být zkoušený ze všech (nyní už z 491) otázek, bez ohledu na vyžádané skupiny. Simulování testů, kdy už jde jen o náhodný výběr za všech otázek, považuji za zbytečný luxus, který nic nepřináší, ale spíš zdržuje. Rozhodl jsem se tedy místo toho 'povýšit' na samostatný režim tzv. 'MB-Test'. Ten prověří vaše znalosti zcela nekompromisně a připraví k Testům i bez zbytečných 'opiček'. Trošku jsem ho vylepšil, tak snad vám bude ještě víc k užitku.

(4.1.2015)
Dnes přináším další "malou" verzi programu (4.1.1). Tentokrát nejde o aktualizaci, ale o opravu chyby, která mi úplně unikla a upozornil mne na ni až včera jeden z uživatelů. K mému údivu šlo o můj oblíbený nástroj, MB-Test, kde nesprávně fungovala "barevná signalizace", a to pouze u posledních dvou sekcí otázek (Zbraně a Zdraví). Pozoruhodné bylo, že problém měl jen uživatel, který otázku zodpověděl správně hned napoprvé - nenaskočil mu zelený terč. Ten kdo se spletl a později otázku zodpověděl správně, ten si toho vůbec nevšiml, tomu se zelená rozsvítila... Tajemná závada se vysvětlila, šlo o při kopírování zapomenuté indikátory (flagy) u části otázek, které nyní využívám jinak. O opravené verzi jsem dal vědět emailem snad všem "loňským" uživatelům.

(24.9.2014)
Dnes bych Vás rád informoval o vydání ‚malé‘ (ale důležité!) aktualizace programu Testy ZP (v 4.1.0), která odstraňuje jistou mezeru při práci s učebním nástrojem MB_Test, na kterou mne (v neděli) upozornil jeden nový přítel ve zbrani. Jde o možnost promíchání otázek tak, aby nepřicházely ve stále stejném pořadí. Musel jsem mu dát za pravdu, v klasickém režimu Učení to tak samozřejmě dávno funguje, ale zde jsem to při přechodu na 'velkou' novou verzi nezařadil, nepřišlo mi to při všech ostatních změnách tak důležité. Teď jsem tedy upravil program tak, že promíchávání otázek je nastaveno standardně, ale zaškrtnutím políčka 'Bez míchání' ho lze také vypnout, jako na klasice.
Ještě pár slov k instalaci 'přes' starší verzi programu: Původní program nemusíte odinstalovávat, jen jako vždy spustíte instalaci nového setup.exe a máte hotovo. Ale - pokud Vám pár kroků navíc nevadí (a doporučuji to), proveďte ještě na tom starém programu tzv. 'Výmaz registrů' z nabídky PC+Ekologie a pak teprve spusťte tu novou instalaci (a pak samozřejmě novou registraci s již dodaným Klíčem).
Poznámka: Pokud už nemáte svůj Klíč po ruce, okopírujte si ho z okénka, než provedete ten výmaz registrů...

Co dodat na závěr, uvedením velké verze 4.0.0, u příležitosti novely zákona, jsem si lebedil, že mám od tohoto programu na čásek pokoj a nyní jsem dostal za vyučenou, skoro dva dny jsem si lámal hlavičku, jak vrátit MB-Testu zaslouženou efektivitu a přitom moc nerozrýpat celý kód. Snad se to povedlo. Tak se rozloučím 'baťovským' sloganem - pokud nejste spokojeni, řekněte to nám, pokud jste spokojeni, řekněte to ostatním :-)

(2.7.2014)
Tak dodat novou verzi programu Testy ZP do 1. července se mi nepodařilo - o 1/4 hodiny ! A tak teď ještě datluju do stránek pokyny a ceny atd. Ale zato místo jedné verze jsem vyrobil verze dvě - inovovanou 'de Luxe', která nyní obsahuje testové sady otázek pro všechny skupiny (i jejich kombinace) a ještě další verzi, 'Commisar', která je, hádejte pro koho? Ani nepočítám s tím, že mne páni stávající a potenciální zkušební komisaři zavalí objednávkami, ale chtěl jsem to mít komplet :-) Doufám, že jsem do programu nenasekal moc chyb, protože to byla tentokrát docela velká úprava, tak mi držte palce.

(20.5.2014)
Ministerstvo vnitra včas (14.května) vydalo nový soubor testových otázek a já zase po chvilkách pracuju na nové verzi programu. Měla by navíc obsahovat testy pro kombinace více skupin, tak, jako je to u skutečných zkoušek. Hodně lidí si o to psalo, tak doufám, že to potěší i ostatní. Ke stažení by měla být taky včas, tedy nejpozději k 1. červenci. Otázek je kupodivu méně (485), ještě jsem je detailně nestudoval, tak pokud vás zajímají, najdete je na stejném místě, jako novelu zákona v odkazu v minulém odstavci. A je tam i aktualizovaná vyhláška o postupu při zkouškách.

(28.7.2013)
Tak jsem minule trochu plácal, uniklo mi, že v květnu už i senát schválil novelu zákona o zbraních č. 119/2002Sb. Není ale proč se děsit, nyní čeká na podpis prezidenta a pak by měl začít platit od 1.6.2014. (Oprava - od 1.7.2014 !). Koho tato novela zajímá, najde ji zde Novela - stáhněte zde

(23.6.2013)
Koukám, že jsem už třetí rok "neaktualizoval", jenže ono nebylo proč. Povídku už jsem nenapsal ani nepamatuju a ve sněmovně se zástupci lidu hádají (všimněte si, že ať volíte jak volíte, kdože tam přijde, strýcu ? No, zás tupci, chlapče !), na úřadech se pánové drží židličky oběma rukama, zatímco dámy dřou jako koně (správněji by asi bylo "dřeny jako kobyly"), takže nikdo neměl - zaplať pánbu - čas, připravit nový zákon o zbraních, střelivu a asijské pyrotechnice. Ale jinak přátelé - léto budiž pochváleno !

(8.5.2011)
Chyby při stahování programu Testy ZP z mých stránek - už loni mne několik z vás upozornilo, že program po stažení hlásí chyby a nedojde k instalaci. Zjistil jsem, že se někdy stáhne jen malý kousek souboru "setup.exe" a přitom se počítač tváří, jako že je vše v pořádku. Počítač sice je jen "rychlý hlupák", jak se kdysi říkalo, ale na rozdíl od lidí většinou dodržuje předepsaná pravidla. V tomto případě mu "někdo z venčí" musel sdělit, že to, co stáhnul je už kompletní soubor. Ten někdo je jmenuje "hostitel", sídlí na internetu, stará se o soubory např. webových stránek, ale i o stahování souborů a má hlídat právě takové věci. I obrátil jsem se na svého hostitele, resp. jeho lidského zástupce a ten mi po krátké výměně názorů sdělil, že jejich systém se kontrolou tak EXOtických souborů, jako je soubor s příponou .EXE prostě nezabývá! A proč já, ausgerechnet, chci, aby si je lidé stahovali?! O souborech EXE je přece známo, že jsou nebezpečné, protože se dají spustit!! Ať soubor aspoň zazipuji. Huboval jsem, že to chci kvůli pohodlí lidí (tedy vás, přátelé :-), aby nemuseli nic rozbalovat a že je to šlendrián. Dnes jsem rezignoval a přidal jsem možnost stáhnout soubor i v komprimovaném formátu, tedy "setup.zip", protože můj "hostitel" zůstal neoblomný a stahování souboru ve formátu "setup.exe" každou chvíli selže. Lidé (tedy vy, přátelé :-), nad tím leckdy jen mávnou rukou (hele, další šmejd-program!) a jdou hledat jiný. Mě to štve, protože ten "šmejd" není můj program, ale služba, kterou si platím. Vím, co mi poradíte - Běž jinam! Už jsem to nedávno udělal, protože starý "hostitel" měl ještě větší nedostatky. Možná, že až selže ještě něco jiného, tak zase půjdu jinam. Jen mne rozčiluje, že je to jako bludný kruh, dobré jméno, značka, nic neznamená. Šidí vás noví i dávno zavedení provozovatelé. Kdo dělá poctivě a chová se slušně, musí si připadat čím dál víc jak pitomec. Jenže nejhorší je, že v tom vám přitaká každý, i ten kdo sám šidí, protože i jeho už někdo ošidil a on nechce být za toho pitomce ...

(12.7.2010)
Nová verze programu Testy ZP v. 302 je na světě ! Obsahuje opravu chyby v MB-Testu, na kterou mne upozornil jeden z vás přátel ve zbrani. Doslova v potu tváře a jiných končetin (podívejte se, co jsem psal minulý měsíc!) jsem ji odstranil, a tak ji máte k dispozici.

(20.6.2010)
Léto budiž pochváleno ! I když prší a není moc teplo, doufám, že některé z vás zahřeje moje nabídka: Celé léto bude program Testy ZP jen za "STOVKU"! Fakt, nekecám, koukněte se sami :-)

(8.4.2010)
Dnes jsem dal na tyto stránky úplně (skoro) novou verzi, říkám jí "stříbrná", oficiálně de Luxe a má číslo 3.0.1. Kromě nového čísla má také dva nové nástroje. První jste si vlastně "vymodlili" vy - aspoň někteří - a velmi vhodně doplňuje režim Učení, druhý je zdánlivě nezajímavý nástroj k hledání slov v otázkách a odpovědích. Nebudu tady ale papouškovat "na sucho" to, co si můžete sami grátis vyzkoušet, když si novou verzi stáhnete !

(25.10.2009)
Asi se "uverzuji", musel jsem se kvůli jedné zapomenté neplatné emailové adrese zase hrabat v programu, protože - jako naschvál - přátelé ve zbrani posílali objednávku právě na ni. Tak snad už je to všechno a na světě je verze 2.9.0.4 :-) !

(17.9.2009)
Dnes jsem vydal ke stažení novou verzi, či spíš "podverzi" programu Testy ZP. Po trochu úděsné zkušenosti s poskytovateli internetového připojení, jsem se doufám už dostatečně soustředil a při opravě programu (přepsání adres stránek a emailu pro novou doménu a přidání vylepšené Obrazové nápovědy) jsem nenadělal nějaké chyby.

(17.5.2009)
Líbí se vám obrazová nápověda k programu Testy ZP? Pokud ano, tak vězte, že jsem do ní přidal pár dalších obrázků. Stáhnout si to můžete formou upgrade na HLAVNÍ STRÁNCE z menu "Stáhnout program Testy ZP"

(22.1.2009)

Ministerstvo před týdnem vydalo manifest - tedy "Nové testové otázky" a co jsem udělal já? Dnes jsem dal na tyto stránky novou verzi programu Testy ZP (2.9.0). Já už jsem prostě takovej :-)


(14.1.2009)
Přátelé, obracíte se na mne s dotazy, zda v souvislosti ze změnou zákona 119/2002 Sb. budou nějaké změny v testových otázkách a jestli ano, kdy vejdou v platnost.
Dovolte, aby za mne odpověděli lidé povolanější a informovanější - zde je kopie odpovědi, kterou jsem dnes obdržel...

MINISTERSTVO VNITRA ČR
odbor bezpečnostní politiky
oddělení obecní policie, zbraní a dopravního inženýrství
Nad Štolou 3
170 34 Praha 7

Praha 12. ledna 2009
Počet listů: 1

Pan
(X.Y.)
e-mail: jerry@a-contact.cz

Odpověď na e-mailový dotaz ve věci zkoušky odborné způsobilosti žadatele o vydání zbrojního průkazu

Dne 12. ledna 2009 obdržel odbor bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra Váš e-mailový dotaz týkající se zkoušky odborné způsobilosti žadatele o vydání zbrojního průkazu.
1. února 2009 nabyde účinnosti zákon č. 484/2008 Sb., kterým se mění zákon č. 119/2002 Sb., o zbraních, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o zbraních“). Zákon č. 484/2008 Sb. byl publikován ve Sbírce zákonů 31. prosince 2008, částce 155; zákon je dostupný na internetových stránkách Ministerstva vnitra http://www.mvcr.cz/clanek/sbirka-zakonu.aspx .
V souvislosti se změnou zákona o zbraních došlo také ke změnám v testových otázkách. Změny se týkají pouze těch otázek, které neodpovídají platné právní úpravě; v několika případech došlo k doplnění nebo vypuštění testových otázek, popř. jazykovým opravám. Otázky týkající se nauky o zbraních a střelivu a zdravotního minima zůstaly téměř beze změny. Také počet testových otázek zůstal prakticky nezměněn.
Nové testové soubory budou při teoretické části zkoušky odborné způsobilosti používány ode dne nabytí účinnosti novely zákona o zbraních, tzn. od 1. února 2009.
Upravený soubor testových otázek, včetně správných odpovědí, a úplné znění zákona o zbraních se zapracováním změn daných zákonem č. 484/2008 Sb. budou v nejbližší době zveřejněny na internetových stránkách Ministerstva vnitra.

Mgr. Milena Bačkovská
vedoucí oddělení


(19.10.2008)

Památný den - dnes jsem absolvoval IQ Test na internetu, chcete-li se dozvědět jak takový test vypadá (a jak v něm autor dopadá), klikněte TADY. Chcete-li si to zkusit "z voleje" sami, klikněte sem: IQ TEST vrozené inteligence - test národů Evropské unie


(6.4.2008)
Dnes zemřel Charlton Heston, pár slov o něm si můžte přečíst v mém ANTiBLOGu na stránkách Zbrojního průkazu ...

(6.12.2007)
Před dvěma dny jsem uvolnil (to zní, co?) další - a asi i poslední verzi programu Testy ZP. Má skromné číslo 2.5.8. Představa, co se zbraňovým zákonem udělají někteří úředníci MV a policie, kterým se nelíbí už jen myšlenka na ozbrojeného občana, mne upřímně děsí. Zvlášť když je podpoří i EU. Na stránkách LEXu je o tom pěkné(ošklivé) povídání. Proto bych radil všem slušným, zletilým a zodpovědným občanům - ozbrojte se, dokud to jde v rámci dosavadního, i tak tuhého zákona. Přátelé, bude hůř! Budu jedině rád, pokud mně někdo po pár letech obviní ze zbytečného sýčkování.
No a pár slov ještě k té nové verzi - kromě jiného jsem svou "didaktickou pýchu" Učení s nápovědou, vylepšil ještě o Obrazovou nápovědu. Nejlepší je to vyzkoušet, tak zkoušejte.
Cenu jsem nezměnil. Už čtyři roky !
Co dodat? Snad dostanu něco hezkého od Ježíška, protože jsem byl hodnej a vám to přeju taky...

(7.2.2007)
Včera nad ránem nad náma přeletěl "zvláště jasný bolid". Prej. Ale divný věci se dějou i ve dne! V ANTiBLOGu přibyla další povídka. No, povídka, jak se to vezme...

(29.1.2007)
Uvolnil jsem novou verzi programu Testy ZP (2.5.6). Není to velký upgrade, je to vlastně jen takové "opečovávání". Jako když chodíte kolem dokonalé sochy a odháníte holuby, kteří ji chtějí podělat.. :-)))

(14.10.2006)
Kdo chce platit za program Testy ZP online, má ode dneška možnost. Vyzkoušel jsem pár providerů web obchodů a nakonec jsem zvolil PayPal. Sám ho mám přes rok.

(24.8.2006)
Přidal jsem do ANTiBLOGU maxi-povídku a docela bych rád věděl, jak ji lidi přijmou. To říkám blbě, rád bych slyšel, že se líbí :-)

(2.8.2006)
Tak jedni chibi sem osranil a jini chibi sem dodelal. Moc mě to neposlouchá. Jo, už se to nejmenuje 'Testy ZP - Aktuality', ale 'Zbrojni prukaz' (to je, co?), ty dvě stránky zůstávají.

(31.7.2006)
Bili tam chibi

(28.7.2006)
Právě zkouším RSS

(28.7.2006)
Jaký bude mít dopad poslední novela našeho zákona - platná od 1.7.2006 - na testové otázky k získání zbrojního průkazu? Nikde jsem kvalifikovanou informaci nenašel a tak jsem se obrátil přímo na POLICEJNÍ PREZIDIUM ČR Ředitelství služby správních činností policie. Odpověď - podstatná část - je zde:
>> Dnem 1. července 2006 nabyl účinnosti zákon č. 310/2006 Sb., o nakládání s některými věcmi využitelnými k obranným a bezpečnostním účelům na území České republiky a o změně některých dalších zákonů (zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem). Tímto zákonem byl zároveň novelizován zákon č. 119/2002 Sb., (zákon o zbraních), ve znění pozdějších předpisů, mj. ustanovení § 5 písm. f) - pojem zbraně kategorie B a dále pojem historické zbraně, uvedený v příloze k zákonu o zbraních, část první, bod 22.
Ředitelství služby k výše uvedenému sděluje, že v souvislosti s touto novelizací byly upraveny „ostré“ testové soubory pro zkoušky odborné způsobilosti žadatelů o vydání zbrojního průkazu. Konkrétně byly vypuštěny čtyři testové sady, obsahující předmětné otázky k pojmu zbraně kategorie B a pojmu historické zbraně, aby bylo zabráněno nesouladu těchto testových souborů se současným zněním zákona o zbraních. Jak bylo sděleno ze strany odboru bezpečnostní politiky MV ČR, v příštím roce je plánována kompletní výměna testových souborů. <<
Tedy suma sumárum, není třeba mít obavy, že po nastudování "starých" testových otázek uděláte chybu, jen se vás "zatím" nikdo nebude na tyto věci ptát.
Ještě na okraj celé věci - novelu jsem už zapracoval do souboru nápovědy, který si můžete stáhnout v "Aktualizaci právních předpisů" na mých stránkách. Závěrem bych rád poděkoval plk. Ing. Antonínu Kremlovi, řediteli služby správních činností policie, respektive jeho podřízeným, za téměř bezprostřední odpověď.

(24.7.2006)
Kompletní a nejžhavější aktualizaci zákona 119/2002 Sb. v tomto žhavém létě, platnou od 1.7.2006, si teď můžete stáhnout v levém menu "Aktualizace právních předpisů". Pokud chcete vidět na vlastní oči, jak ty změny vypadají, podívejte se na adresu http://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?C=494&T=k2002psp4p&E=doc, (je to ve formátu word) a tam na paragraf 23. Nejzajímavější změnou je redefinice "Historické zbraně" (viz bod 22 přílohy Druhy zbraní, která za ni nyní považuje zbraně vyrobené do 31.12.1890...

(21.7.2006)
Abych v tomhle vedru vykázal vůbec nějakou činnost, přidal jsem do ANTiBLOGU novou povídku a jedno výročí, tak pokud ty moje ptákoviny čtete ...

(16.6.2006)
Vlak nabírá zpoždění
Trochu (hodně) jsem se s těmi obrázky přecenil. Od statických obrázků jsem se dostal k jednoduché animaci. Myslel jsem, že vyrobit animované gify, nebo flashky by neměl být až tak velký problém, ale zjišťuju, že všechno chce své. Nakonec se možná kajícně vrátím k těm obyčejným :-(. Do toho přišlo schválení novely zbrojního zákona, které by, podle dobrozdání odborníka, mělo zasáhnout i do testových otázek, nejen do nápovědy k nim. A tak vážení cestující, omluvte zpoždění ...

(1.5.2006)
Velký Upgrade
Doufám, že dobrá zpráva pro budoucí žadatele o zbrojní průkaz je, že pracuju na nové verzi programu Testy ZP.
Chtěl bych ještě vylepšit "didaktickou" stránku programu o obrázky, eventuálně pomocné texty, které by se zobrazovaly při zapnuté nápovědě v režimu Učení, vždy ke konkrétní otázce. Myslím, že by to pomohlo zejména lidem, kteří se o zbraně nijak hlouběji nezajímají. Také pro řešení situací při úrazu (zdravotnické minimum) je jeden obrázek daleko vice než dlouhý slovní popis.
Nejvíc starostí mám s těmi ilustracemi. Nejsem žádný grafik, tak obrázky nebudou nic moc a některé jen schematické, ale snad to bude stačit. Pokud by mi někdo z vás s tím chtěl nějak pomoct (třeba i jen odkazem na nějaké obrázky, hodící se k tomuto tematu (pro inspiraci, ne k přímému použití), tak ať se ozve na můj email.
Cenu programu měnit nechci, což je druhá dobrá zpráva :-)


K úvodní stránce "Zbrojní průkaz"
©Jerry's Arms Software